کارمَپ

انجام امور نقشه برداری در  تهران

نرم افزارهای مرتبط با نقشه برداری

دانلود نرم افزار

دانلود نرم افزار های کاربردی مرتبط و مختص رشته نقشه برداری

برای دانلود فایل فونت کاتب بر روی عبارت kateb کلیک نمایید.

برای دانلود فایل تبدیل مختصات یو تی ام روی عبارت utm کلیک نمایید.

برای دانلود فایل محاسبه احجام روی عبارت Grade Plane کلیک نمایید.

برای دانلود فایل تبدیل مختصات روی عبارت UTM_AZIMUT کلیک نمایید.

برای دانلود فایل اکسل تبدیل مختصات روی عبارت utm convert کلیک نمایید.

برای دانلود فایل تبدیل راینکس روی عبارت Rinex 2 GPB کلیک نمایید.

برای دانلود فایل سوروی بر روی عبارت survey2xyz کلیک نمایید.

برای دانلود فایل تبدیل فایل پی دی اف به اتوکد بر روی عبارت PDF2DWG کلیک نمایید.

برای دانلود تخلیه دوربین نقشه برداری لایکا بر روی عبارت Leica FlexOffice کلیک نمایید.

بردای دانلود نرم افزار global mapper بر روی عبارت Global.Mapper 16.1.4 x64 کلیک نمایید.

برای دانلود نرم افزار تخلیه دوربین توتال استیشن مدل سندینگ بر روی عبارت Total Station Sanding کلیک نمایید.

برای دانلود شبیه ساز جی پی اس لایکا 1200 بر روی عبارت Leica GPS 1200 کلیک نمایید.

برای دانلود نرم افزار های درایور کابل تخلیه دوربین. های نقشه برداری توتال استیشن. بر روی عبارت Cable Drivers کلیک نمایید.

برای دانلود فایل ترسیم نقاط نقشه برداری بر روی کلمه AutoFeature 1.5 2007 کلیک نمایید.

نرم افزار اتوماسیون ترسیم Auto Feature : در گذشته ای نه چندان دور. و شاید برای عده ای در حال حاضر نرم افزار SDRMap. پر کاربردترین و پر مخاطب ترین نرم افزار تخصصی نقشه برداری بوده است، تهیه نقشه توپوگرافی (ایجاد منحنی میزان). در حال حاضر نیز نقش این نرم افزار را در رشته نقشه برداری پررنگ نگه داشته است. و شاید بتوان یکی از دیگر قابلیت های این نرم افزار را که در حال حاضر به سبب وجود آن. کاربرانی را درگیر با این نرم افزار قدیمی و به قولی از رده خارج کرده است. پردازش کد یا پردازش اتوماتیک Feature code این نرم افزار است.

با این اوصاف بر مهندسین و مخاطبین رشته نقشه برداری نقایص نرم افزار فوق نهفته نیست. و شاید با وجود این قابلیت مهم در نرم افزار. دیگر نقایص آن آن که میتوان به نداشتن محیط کد به عنوان مهمترین ضعف آن اشاره کرد. باعث شده باشد تا به نوعی SDRMAP مخاطب پر شماری نداشته باشد.

قابلیت پردازش کد و ترسیم اتوماتیک عوارض فقط مختص SDRMap نبوده و نیست، نرم افزار جدید تر. و به نوعی به روز شده Auto cad land . Civil3D نیز ترسیم اتوماتیک را در زیر مجموعه Survey خود (البته با پیچیدگی بیشتر نسبت به SDRMap). این قابلیت را داراست.

یکی از مهمترین کاربردهای نقشه برداری تهیه نقشه به روش زمینی است. و امروزه با گسترش بسیار زیاد Total station ها. این روش آسانتر گشته است اما با توجه به اینکه هنگام انتقال اطلاعات از Total Station به کامپیوتر. فقط تعدادی نقطه وارد کامپیوتر می گردد. و ترسیم عوارض با استفاده از این نقاط و با در نظر گرفتن کروکی نیاز به صرف وقت زیادی دارد. پس هنوز مشکلاتی در این زمینه وجود دارد. و همین مشکلات باعث گشته تا به دنبال پیدا کردن راه حلی مناسب برای حل این مشکل برآییم.

برای حل این مشکل کافی است روشی را پیدا نمود. که هنگامی انتقال نقاط از Total Station به کامپیوتر نقاط به صورت اتوماتیک. و صحیح توسط کامپیوتر به یکدیگر متصل شوند. و همین موضوع باعث صرفه جویی در وقت و هزینه می گردد. و برنامه Auto Featutre چنین امکانی را به کاربران خواهد داد.

نرم افزار Auto feature در وافع یک نرم افزار واسطه بین Total Station. و اتوکد در جهت تسریع عملیات کارتوگرافی برای مهندسین نقشه بردار می باشد. این نرم افزار با الهام و به نوعی الگو بردارری از دیگر نرم افزارهای قدیمی و جدید رشته نقشه برداری. به جهت تسریع و تسهیل کارتوگرافی ایجاد و معرفی شده است.

ترسیم اتوماتیک عوارض

بطور کلی عوارضی که در هنگام عملیات زمینی برداشت می شوند به سه دسته تقسیم می شوند:

-عوارض نقطه ای مانند: درخت و تیربرق و …

-عوارض خطی مانند: جاده و دیوار و…

-عوارض سطحی مانند: مزرعه و دریاچه و…

ایجاد بستر ترسیم

در صورتی که هدف ترسیم اتوماتیک عوارض (اعم از خطی، نقطه ای و سطحی). بدون در نظر گرفتن لایه و یا سمبل های خاص. و از پیش تعیین شده باشد، کافیست فقط برنامه اتوکد اجرا شود. تا نتایج حاصل از پردازش توسط نرم افزار در پنجره اتوکد به نمایش در آید . البته شایان ذکر است که در اینصورت برنامه بصورت پیش فرض یک سری لایه برای تمامی ترسیمات خود. در نظر گرفته که میتوان بر آنها مدیریت کرد و بنا به سلیقه کاربر در لایه ها تغییر ایجاد کرد.

دانلود نرم افزار

در اینحالت هدف این است که عوارض برداشت شده بعد از پردازش. کد هر یک در لایه خود (برای عوارض خطی و سطحی) و برای عوارض نقطه ای منطبق با. سمبل های خود در محیط نقشه رسم شوند. در اینصورت کافیست در محیط اتوکد بسته به نیاز و استاندارد های مورد تأیید. سازمان مربوطه، لایه ها و سمبل های مورد نیاز را که بصورت بلوک. در اتوکد ایجاد کرده و بصورت جاری داشته باشیم در اینصورت نرم افزار پس از اجرا تمامی لایه ها. و سمبل ها را از فایل اتوکد فراخوانی کرده. و لیست لایه ها و بلوک ها را در نرم افزار خواهیم داشت.

ورق نقاط به نرم افزار Import Date

فرمت ورود اطلاعات به این نرم افزار PENZD می باشد.

تنظیمات عوارض نقطه ای

برای ترسیم عوارض نقطه ای می بایست در نرم افزار به منوی عوارض نقطه ای در لیست نقاط رفته. و در مقابل لیست بلوک ها یا همان سمبل ها را با عوارض نقطه ای برداشت شده Set کنیم.

در اینصورت تمامی عوارض نقطه ای برداشت شده بصورت اتوماتیک با یک کلیک در مختصات خود وارد می شوند.

تنظیمات عوارض خطی

برای برداشت با کد عوارض خطی می بایست شروع عارضه خطی، حال با هر نامی با پسوند ST شروع شود. نرم افزار تمام کدهایی که با St شروع شود را بصورت اتوماتیک. به عنوان شروع عراضه شناخته و در ادامه برداشت عارضه خطی. فقط کافیست کد عارضه خطی به نقاط تشکیل دهنده عارضه اختصاص داده شده باشد. و برای شروع عارضه خطی با کد مشابه نرم افزار زمانیکه که مشابه را که با ST شروع شده باشد. را بعنوان ابتدای عارضه خطی بعد شناخته و هیچ اتصالی با عارضه خطی بعدی برقرار نمی کند.

از قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار میتوان به این نکته اشاره کرد. که در صورتی که عارضه ای خطی مشابه با عارضه دیگر. مثلاً دیوار با کد BLD و BLD 1 به عنوان یک کد خطی برای ساختمان بصورت مجزار برداشت شود. در نرم افزار میتوان با انتخاب یک لایه واحد برای هر دو کد. در نهایت ترسیم این دو کد را در یک لایه بصورت مجزا از هم. با خواص همان لایه بدون هیچ گونه تداخلی داشته باشیم.

از دیگر قابلیت های منحصر به فرد این نرم افزار میتوان به انتخاب نوع خط اعم از لاین، پلی لاین. و خطوط سه بعدی برای تشکیل عارضه خطی نام برد به عنوان مثال. برای برداشت ساختمان از کد BLD ST برای شروع. و از کد BLD برای برداشت ادامه عارضه خطی استفاده می کنیم.

سپس در نرم افزار به منوی عوارض خطی. در لیست نقاط رفته و در مقابل لیست لایه را با عوارض خطی برداشت شده Set میکنیم.

-عوارض سطحی:

روش برداشت و پردازش کد عوارض سطحی نیز بدینگونه است که برای شروع. برداشت دقیقاً همانند روش کار در عوارض خطی شروع و ادامه می یابد و در انتها. برای اتصال نقطه انتهای عارضه سطحی به ابتدا، در انتهای برداشت کد برداشت شده با پسوند CLS برداشت می شود. و نرم افزار بصورت اتوماتیک نقطه انتهایی را به ابتدای عارضه برداشت شده متصل می کند.

دانلود نرم افزار

منوی گرید:

از این منوی نرم افزار، برای ترسیم گرید نقشه به صورت اتوماتیک در مقیاس متفاوت استفاده میشود. که بصورت پیش فرض DEFAULT گرید و در صورت نیاز نیز. میتوان تعداد سطر و ستون ها و زاویه چرخش گرید ار عوض کرد.

معرفی عملکرد ها و مزایای AUTO Feature:

-قابلیت وارد کردن نقاط به محیط Auto Cad طبق استاندارد سازمان نقشه برداری در مقیاس مورد نیاز.

-قابلیت پردازش کد و ترسیم اتوماتیک پلان بدون هیچگونه محدودیت. در کد دهی و هیچگونه نیاز به تعریف کد در نرم افزار.

قابلیت وارد کردن اتوماتیک سمبل به نقشه بدون هیچگونه محدودیت. در تعداد و نوع سمبل در مقیاس های متفاوت به تناسب نیاز کاربر.

-قابلیت ترسیم گرید نقشه بصورت اتوماتیک با قابلیت تغییر ابعاد شبکه و ترسیم تحت زاویه دلخواه.

-قابلیت لینک شدن به تمامی ورژنهای اتوکد در دو نسخه مجزا.

دانلود نرم افزار

به سایت نقشه برداری کارمَپ خوش آمدید